Forside

Forside

Pay with cards Pay with cards Pay with cards Pay with cards Pay with cards Pay with cards

Varer af mærket Favn Håndsæbe og Creme

 Dyk ned i FAVN, en eksklusiv kollektion af plejeprodukter, hvor luksus møder bæredygtighed. Serien er 100% vegansk, økologisk og skabt med naturens fineste ingredienser. Hvert produkt er designet med dansk omtanke for både velvære og miljø, helt uden unødvendige tilsætningsstoffer. Uanset om du vælger en blød håndsæbe eller en nærende creme, er FAVN til dig, der ønsker ren skønhedspleje og værdsætter de små, luksuriøse øjeblikke i hverdagen.

FAVN – Hverdagsvelvære og Dansk Design

Gør dit badeværelse til et fristed med FAVN – en eksklusiv plejeserie skabt til at forene æstetik, kvalitet og selvforkælelse.

FAVN er mere end blot personlig pleje; det er en invitation til at tage en pause og nyde et øjebliks luksus i hverdagen. Serien er udviklet med fokus på det moderne hjem, hvor produkterne ikke kun plejer huden og håret, men også fungerer som et stilrent element i din indretning.

Pleje med omtanke Alle produkter fra FAVN er 100% veganske og danskproducerede.

Vi tror på rene formuleringer, og derfor består produkterne af op mod 97% naturlige ingredienser.

Du får derfor en serie, der er skånsom mod både dig og miljøet, uden at gå på kompromis med den luksuriøse følelse.

Find din favorit i serien:     

Håndsæbe: En fugtgivende og mild sæbe, der renser effektivt uden at udtørre hænderne.     

Conditioner (Balsam): En nærende balsam, der efterlader håret glansfuldt, silkeblødt og let at rede ud. Den perfekte makker til din daglige hårvask.     

Håndcreme (Hand Balm): En rig og hurtigabsorberende creme, der giver intens fugt til tørre hænder. Perfekt til at have stående ved vasken eller i tasken. 

Signaturdufte

Vælg mellem vores populære duftuniverser, der er skabt til at vække sanserne:     

Green Harmony: En frisk og opkvikkende duft, der bringer naturens ro helt ind på badeværelset.     

Jasmint: En elegant og sofistikeret kombination af blomstrende jasmin og frisk mynte. 

Forkæl dig selv eller giv en gave, der spreder glæde. Med FAVN får du dansk kvalitet, der kan mærkes – hver eneste dag.

  • Favn Green Harmony Sæt Hand Wash & Balm

    349,00 kr.

    FAVN Green Harmony Flydende Håndsæbe & Håndcreme med parfume

    En harmonisk sammensætning af Rose Geranium, der tilfører et floral og let krydret præg, Bergamot med sin friske sprødhed og Mandarin, der afrunder med varm sødme. 

    Duften vækker sanserne og skaber en følelse af balance, velvære og energi – og den bliver hængende længe efter håndvasken.

    Høj kvalitet 97 % naturlig og 100 % vegansk og selvfølgelig 100% DANSK

    Her får du altså 

    1 x Favn håndsæbe Green Harmony

    1 x Favn håndcreme Green Harmony  

  • Favn Håndcreme Green Harmony 500ml

    175,00 kr.

    FAVN håndcreme Green Harmony

    Det er en rig, hurtigt absorberende håndcreme designet til at give intens fugt til tørre hænder.

    Produktet er 100% vegansk, dansk produceret og har en frisk duft af rose geranium, bergamot og mandarin. 

    Få silkebløde hænder med denne rige, men hurtigt absorberende formel, der nærer, blødgør og beskytter

  • Favn Håndcreme Jasmint 500ml 100% vegansk

    175,00 kr.

    Favn Jasmint Håndcreme / Hudcreme

    - En sammensætning af Jasmin og Ylang Ylang bringer varme, dybde og et strejf af Østen, mens Mint tilfører lethed og friskhed. Duften vækker sanserne og skaber en følelse af balance, velvære og energi – og den bliver hængende længe efter håndvasken.

    Se hele udvalget af FAVN

  • Favn Håndsæbe Green Harmony 500ml

    175,00 kr.

    FAVN Green Harmony Flydende Håndsæbe med parfume

    En harmonisk sammensætning af Rose Geranium, der tilfører et floral og let krydret præg, Bergamot med sin friske sprødhed og Mandarin, der afrunder med varm sødme. 

    Duften vækker sanserne og skaber en følelse af balance, velvære og energi – og den bliver hængende længe efter håndvasken.

    97 % naturlig og 100 % vegansk     

  • FAVN Ophæng til Creme eller Sæbe Enkelt

    125,00 kr.

    Væg ophæng / holder Enkelt Holder til de luksuriøse FAVN sæber og cremer

    L 5.5 x B 4 x H 13.5cm

    Udført i Sort lakeret Stål